فیلم صنعتی چیست؟

فیلم یا مستند صنعتی، در واقع ویدیویی است که مراحل مختلف تولید یک محصول یا ارائه‌ی یک خدمت را به طور کامل نشان می‌دهد و علاوه بر آن، ممکن است سیر تکاملی شکل‌گیری شرکت یا موسسه یا کارخانه مورد نظر و گسترش خط تولید، روند کنترل کیفی محصولات، تیم متخصصین، محیط اداری، بخش‌های مختلف شرکت، توزیع و بازاریابی، نحوه تعامل با مشتریان و مزایای رقابتی شرکت یا کارخانه مورد نظر نمایش داده می‌شود.

 

فیلم صنعتی تنها شامل خط تولید محصول نیست.

دیدن یک مستند صنعتی برای یک فرد درست مانند بازدید از شرکت، موسسه یا کارخانه‌ی شما و آشنایی کامل با تاریخچه، تیم متخصصین و روند کاری شماست.

هدف از ساختن فیلم و مستند صنعتی این است که نشان داده شود کالا یا خدمات چگونه ارائه می‌شوند و نکات برجسته و مثبت و مزایای رقابتی نشان داده شوند.

نمایش این موارد موجب جذب اعتماد مشتریان و همچنین همکاران تجاری می‌شود و اعتبار واقعی شما را به نمایش می‌گذارد.

بنابراین مستند صنعتی در واقع مکملی برای فعالیت‌های تبلیغاتی و بازاریابی شماست چرا که تمامی مخاطبان با هر سطح دانش و هر موقعیتی را به خود جذب کرده و اعتمادسازی می‌کند. البته مستند صنعتی تفاوت‌های بسیاری با تیزر تبلیغاتی دارد.

بارزترین تفاوت آن در این است که زمان تیزر ممکن است حتی کمتر از 15 ثانیه باشد در حالی که کمترین زمان مستند صنعتی 3 دقیقه است.
مستند صنعتی دارای ریتم آرامی است و در حین آن تاریخچه شرکت، فضاها و بخش‌های مختلف، نحوه تولید محصول، کادر متخصصین، ویژگی خدمات، جوایز و افتخارات شرکت، چشم‌انداز شرکت و بسیاری موارد دیگر به تفضیل نمایش داده شده و حتی توسط گویندگان شرح داده می‌شوند.

مزایای ساخت فیلم صنعتی

• ایجاد حسی متفاوت در مشتریان و شرکاء تجاری نسبت به محصول شما
• بالا بردن میزان اعتبار شما و جذب اعتماد
• بهبود تقاضا برای محصولات و خدمات شما
• داشتن فرصتی برای نمایش مزایای خاص و منحصربه‌فرد شرکت شما که صرفاً در محصولات و خدمات مستقیماً قابل روئیت نیستند مانند کنترل کیفی، نظم کاری، همکاری با شرکاء تجاری بزرگ، تیم متخصصین و …
• شرح دادن مزایای خاص محصول یا خدمات شما
• ایجاد فرصتی برای تمام مخاطبین شما برای بازدید غیرحضوری از شرکت شما و دیدن تمامی قسمت‌های مختلف شرکت و نحوه ارائه خدمات یا تولید محصولات
• داشتن یک فیلم تبلیغاتی قدرتمند که می‌توان آن را در اختیار مشتریان، همکاران یا شریکان تجاری قرار داد و همچنین از آن برای نمایش در سمینارها، همایش‌ها و نمایشگاه‌ها استفاده کرد