طراحی کاتالوگ خلاقانه

طراحی کاتالوگ، بهترین روش برای معرفی محصولات و خدمات شرکت شماست و تأثیر زیادی بر اعتبار شرکت نزد مشتریان خواهد داشت. اولین آشنایی مشتریان از مشاهده کاتالوگ شرکت شما آغاز می شود.
کاتالوگ ها شرایطی برای مقایسه محصولات ازنظر فنی، ویژگی ها، قیمت و … ایجاد می نمایند و این در بین مشتریان بسیار خوش آیند خواهد بود.

طراحی کاتالوگ تبلیغاتی

طراحی کاتالوگ تبلیغاتی در راستای ایجاد جذابیت برند، محصول و یا خدمات صورت می پذیرد تا به رشد فروش آن کمک کند. در طراحی تبلیغاتی محدودیتی وجود ندارد و نوآوری نقش زیادی در جلب نظر مخاطب دارد.

بدون شک افزایش میزان جلب نظر مخاطب جهت مشاهده و یا مطالعه برند، محصول و یا خدمات باعث افزایش فروش و درآمد مجموعه نیز می گردد. اصول طراحی کاتالوگ تبلیغاتی استفاده هوشمندانه از رنگ، فرم، متن ، تصویر و … است که باعث به وجود آمدن کاتالوگی حرفه ای و جذاب برای مخاطبین می شود.
طراحی کاتالوگ نیز مانند هر موضوع دیگری بهتر است که توسط طراحان حرفه ای صورت پذیرد.

چرا که هزینه طراحی و چاپ کاتالوگ هزینه زیادی است و مهمتر از آن ارائه آن به مخاطب تاثیر زیادی در برداشت مخاطب نسبت به کسب و کار شما ایجاد می کند. اگر کاتالوگ از کیفیت خوب طراحی و چاپ بهره ببرد،
در نگاه مخاطب شما و برندتان، محصول و یا خدماتتان ارزشمند تر از پیش دیده و ثبت می شوید. ولی اگر طراحی و چاپ کاتالوگ از کیفیت مطلوبی برخوردار نباشد این موضوع نتیجه ای عکس دارد و باعث پایین آمدن ارزش برند شما، محصول و یا خدماتتان می شود.

تفاوت طراحی کاتالوگ و بروشور

در کاتالوگ نسبت به بروشور از متن کمتری استفاده می شود و در کل هدف ارتباط اولیه و معرفی شرکت و یا برند به مخاطبین خود است و در ادامه بعد از انتقال هویت و رویکرد مجموعه به بازاریابی و فروش می پردازد.
معرفی محصول و یا خدمات در کاتالوگ معمولا کلی گویی های اولیه است. کاتالوگ از ظاهر گرافیکی قویتری نسبت به بروشور برخوردار است. در استاندارد جهانی کاتالوگ ابزار فروش و بروشور ابزار اطلاع رسانی است.

البته در کشور ما به علت فعالیت افراد و شرکت هایی که از دانش پایینی نسبت به علم روز برخوردار هستند به گونه ای دیگر نیز نامگذاری و ارائه شده است. به طور مثال در هر دفترچه بزرگ و تعداد صفحات بالایی را به اشتباه کاتالوگ و برعکس هر چه تعداد صفحات پایین تر و یا گرماژ کاغذ پایین تر باشد را به نادرست بروشور خطاب می کنند.

کاتالوگ وظیفه معرفی مجموعه و معرفی اولیه محصول و یا خدمات را دارد که معمولا در ابتدا و در اولین جلسه به مخاطب ارائه می شود. به وجود آوردن تبلیغی زیبا و جذاب در نگاه مخاطب اصلی ترین هدف طراحی کاتالوگ است.

که برای رسیدن به این موضوع آزادانه می توان از رنگ، فرم، تصویر و … استفاده نمود. در مقابل بروشور جهت اطلاع رسانی طراحی می شود. و نسبت به کاتالوگ از متن بیشتر و ظاهر گرافیکی سطح پایین تر است.

در بروشور به طور دقیق و گاها به زبان های مختلف دستور العمل محصول قید می شود.
برندها معمولا هزینه بیشتر را برای تولید کاتالوگ در نظر می گیرند و تولید بروشور را با هزینه هایی پایین تر انجام می دهند. به این دلیل ظاهر گرافیکی و فیزیکی کاتالوگ نسبت به بروشور جذابت تر است.

طراحی و صفحه آرایی کاتالوگ سامد

طراحی و صفحه آرایی کاتالوگ سامد

فرآیند طراحی کاتالوگ

طراحی کاتالوگ، بهترین روش برای معرفی محصولات و خدمات شرکت شماست و تأثیر زیادی بر اعتبار شرکت نزد مشتریان خواهد داشت. اولین آشنایی مشتریان از مشاهده کاتالوگ شرکت شما آغاز می شود.

کاتالوگ ها شرایطی برای مقایسه محصولات ازنظر فنی، ویژگی ها، قیمت و … ایجاد می نمایند و این در بین مشتریان بسیار خوش آیند خواهد بود.

به‌دلیل مسائل اقتصادی و صرفه جویی در هزینه ها در سال‌های اخیر، ارائه کاتالوگ‌هایی با ویژگی‌های بروشور و بالعکس بسیار متداول شده است و گرچه این امر توصیه نمی شود اما در حال حاضر تولید کاتالوگ – بروشور، حجمی برابر با تولید کاتالوگ و بروشور دارد.

رقابت در دنیای امروز، موفقیت در کار و تجارت تا حدی زیادی وابسته به تاثیرگذاری مراودات و ارتباطات بازاریابی است.

برقراری ارتباط موثر با مشتریان بالقوه برای هر مجموعه از اهمیت زیادی برخوردار است و در این امر یکی از بهترین و کارآمد ترین ابزارهای ارتباطی و تبلیغاتی کاتالوگ است.

کاتالوگ ‌های تبلیغاتی به صاحبان صنایع و مدیران مجموعه‌های بزرگ و کوچک این امکان را میدهد تا اهداف خود را دنبال کرده و به آن ها دست پیدا کنند. این منبع ارتباطی ارزشمند جزییات مهم و جامعی را به شکلی جالب و جذاب در اختیار بیننده قرار داده و اساسا استفاده از کاتالوگ شکل انتقال اطلاعات را جذاب و خوش‌آیند تر میسازد.