لوازم و تجهیزات نمایشگاهی

نمایشگاه ها با هدف نمایش تفکرات افراد و ایجاد رابطه بین گروه های مختلف برپا می شوند. افرادی که قصد فروش و یا ارائه ی خدمات در زمینه های مختلف را دارند غرفه هایی در نمایشگاه های مربوطه اجاره می کنند. برای آماده سازی غرفه نمایشگاهی لوازم و تجهیزات نمایشگاهی مورد نیاز است.

لوازم و تجهیزات نمایشگاهی انواع مختلفی دارند که فرد با توجه به شرایط و نیازهای خود شروع به خریداری و یا اجاره ی آن ها می نماید. انواع لوازم و تجهیزات نمایشگاهی با هدف ارائه ی هر چه بهتر اطلاعات به بازدیدکنندگان وجود دارند که در ادامه به آنها می پردازیم.

انواع لوازم و تجهیزات نمایشگاهی

برای زیبایی غرفه و همچنین ارائه اطلاعات و خدمات، لوازم و تجهیزات نمایشگاهی به بازار ارائه شده اند. این تجهیزات و لوازم می توانند مربوط به پذیرایی، تبلیغات، سرمایش و گرمایش و… باشند.

برای پذیرایی از بازدید کنندگان و هم چنین کارکنان غرفه علاوه بر خوراکی و نوشیدنی، نیاز به میز و صندلی نمایشگاهی دارید. علاوه بر پذیرایی برای ارائه ی اطلاعات مربوط به کالا و خدمات مورد نظرتان نیز به صندلی و مبل نیازمندید.
در صورتی که فضای غرفه ی شما بزرگ باشد می توانید از صندلی و میزهای کنفرانس استفاده نمایید.
آب سرد کن، چای ساز و یخچال نمایشگاهی نیز از دیگر مواردی هستند که شما برای پذیرایی به آن ها نیاز خواهید داشت.
تبلیغات محصول شما مهم ترین قسمت برای بهره مندی از غرفه نمایشگاهی است. برای این منظور می توانید از لوازم و تجهیزات نمایشگاهی مربوط به تبلیغات استفاده نمایید. نصب نمایشگر ال سی دی در غرفه و نمایش اطلاعات کالا و خدمات می تواند به جذب بازدید کننده کمک کند. همچنین می توانید از پروژکتورهای نمایشگاهی نیز بهره مند شوید.
قبل از حضور در نمایشگاه کاتالوگ های تبلیغاتی خود را چاپ و آماده کنید. این کاتالوگ ها را در روز نمایشگاه بر روی استند های مخصوص کاتالوگ قرار دهید تا بازدیدکنندگان بتوانند به راحتی از آن ها استفاده و اطلاعات مورد نظر را دریافت نمایند.
برای ارائه ی اطلاعات و صحبت با بازدید کنندگان و مشتریان غرفه می توانید از میز کانتر استفاده نمایید. میز کانتر و یا میز اطلاعات برای قرار دادن فرم ها و برگه های مخصوص مورد استفاده قرار می گیرد. شما می توانید پشت میز کانتر قرار بگیرید و به سوالات بازدید کنندگان پاسخ دهید.
از دیگر لوازم و تجهیزات نمایشگاهی می توان به تجهیزات اداری اشاره کرد. ماشین حساب، یارانه، پرینتر و… از جمله این تجهیزات است.
علاوه بر موارد گفته شده وجود وسیله ی ارتباطی بین کارکنان غرفه می تواند به بهره مندی بیش تر شما از نمایشگاه کمک کند. با استفاده از وسیله ی ارتباطی می توانید با کارکنان غرفه در قسمت های مختلف نمایشگاه ارتباط داشته باشید و در صورت نیاز به هر کدام از کارکنان، به آن ها اطلاع دهید. وسایل ارتباطی شامل تلفن، بی سیم، بلندگو و… می باشد.

لوازم و تجهیزات نمایشگاهی برای دکوراسیون داخلی غرفه

دکوراسیون داخلی غرفه نقش به سزایی در جذب بازدید کنندگان دارد. در دکوراسیون داخلی از رنگ های جذاب استفاده کنید.
سعی کنید تا می توانید از شلوغ کردن غرفه با لوازم اضافی خودداری کنید. برای دکوراسیون داخلی غرفه می توانید از کف پوش های نرم چند بار مصرف و یا یک بار مصرف استفاده کنید. بهره گیری از قفسه، ویترین و… در دکوراسیون داخلی می تواند به نظم هر چه بیش تر غرفه کمک کند و دسترسی شما به کاتالوگ ها، فرم ها، محصولات و… را آسان تر می کند.
استفاده از مبلمان چرم می تواند دکوراسیون غرفه شما را زیباتر کند. اگر به عنوان مدیر غرفه در نمایشگاه فعالیت می کنید می توانید از صندلی مدیریت استفاده نمایید. در صورتی که غرفه شما شامل بخش های مختلف است می توانید به وسیله ی پارتیشن آن ها را از یکدیگر جدا کنید و لوازم و تجهیزات نمایشگاهی هر بخش را در آن قسمت قرار دهید.

اجاره تجهیزات نمایشگاهی

مسلما هر نمایشگاه به اقلام و تجهیزاتی نیاز دارد که تامین کننده اهداف نمایشگاه و رفاه حال بازدیدکنندگان است.
نمایشگاه می بایست محتویات خود را در یک سطح عقلانی در دسترس قرار دهد و آن ها را از کانالهای حساس مختلفی برای بازدید کننده حاضر نماید.
نمایشگاه در حقیقت باید شامل تجربیات قشر خاصی برای آنان که بی تجربه اند و از محتوای آن آگاه نیستند؛ باشد.
همچنین در نظر گرفتن فضایی برای بازی کودکان و تجهیزات اورژانسی در طراحی نمایشگاه حائز اهمیت است.

اجاره تجهیزات نمایشگاهی شامل اقلامی است که در نمایشگاه ها برای نمایش محصولات، استفاده برگزار کنندگان و غرفه داران یا کاربردی بازدید کنندگان مورد استفاده قرار می گیرد.

اجاره تجهیزات نمایشگاهی را می توان به دسته های مختلف زیر تقسیم بندی نمود:

مبلمان و میز صوتی و تصویری دکوراسیون داخلی (اعم از پارتیشین ها و ویترین ها، قفسه ها، کفپوش ها) ابزارآلات تزیینی ابزار نورپردازی، وسایل رفاهی (آب سردکن، یخچال، نیمکت، چای ساز و ..) وسایل تبلیغاتی و اداری وسایل ارتباطی (بلندگو تلفن و …)