اخبار دنیای تبلیغات

داب

کودکی که در پارک برای جلب توجه والدین دوستش ماجرای تولدش را بلندتر و با صدایی بیگانه با خود تعریف می‌کند. نوجوان‌هایی که در راه مدرسه ماجراجویی‌هایشان را کنار غریبه‌ای در تاکسی با صدای بلندتر فریاد می‌زنند. مرد میان‌سالی پشت میز شطرنج به دخترش زنگ می‌زند تا وجود او را به دوستان بازنشسته‌اش فخر بفروشد. یا خیلی قبل‌تر عکس‌های خندانی که فقط قرار است ردیف مرتب و سفید دندان‌ها را به نمایش بگذارد...
این وسوسه‌ی دیده شدن از کجا می‌آید؟ میل به جلب توجه که از همان روزهای اول تا به انتها با ما می‌ماند و وزنش با ظهور فناوری‌های جدید سنگین‌تر شده است.

داب

ظهور شبکه‌های اجتماعی فصل جدیدی در ارضای حس دیده شدن انسان‌ها گشوده است. میل به دیده شدن در شبکه‌های اجتماعی در نوشتن، سلفی گرفتن، عکس از خصوصی‌ترین لحظات زندگی، تنهایی‌ها، خستگی‌ها، شادی‌های روزمره نمود پیدا می‌کند و این جمله‌ی "یه عکس فیس‌بوکی ازم بگیر" را همه‌مان شنیده‌ایم یا ممکن است به زبان آورده باشیم. لذت خوردن یک شام، دیگر فقط به مزمزه کردن غذا خلاصه نمی‌شود بلکه می‌بایست به همه بگوییم "دست نزنید تا یک عکس برای اینستاگرام بگیرم." انگار که "لذت" را گوشه‌ای بایستانی تا بتوانی در بهترین نقطه شکارش کنی. دیگر کار از طراحی لبخند و از بین بردن ایرادهای صورت با فوتوشاپ فراتر رفته است، سفر می‌رویم تا خودمان و شادی‌مان را به دوستان و حتا کسانی که نمی‌شناسیم نمایش دهیم. انگار شبکه‌های اجتماعی راهی هستند برای از بین بردن همه‌ی ترس‌ها و خجالت‌های ما. ما می‌خواهیم بمانیم به هر روشی که ماندگارمان کند.

داب

انسان بالذات موجودی بازیگر است و حتا بی استعدادترین ما به دنبال جاودانه کردن اثری از خود است، حتی یک رد پا روی آسفالتِ خیس.
هر لحظه منتظریم تا فکر جدیدی به ذهن‌مان برسد و متفاوت‌تر خود را نمایش دهیم. به زبان جدیدی عکس بگذاریم و به زبان جدیدی شکایت کنیم، چیزی که پیش‌تر دیگران به دنبال‌اش نرفته باشند. شاید باید گفت می‌خواهیم تغییر را ماندگار کنیم.
و با وجود این که فکر می‌کنیم دامنه‌ی مدیاها و شبکه‌ها مگر ممکن است از این هم فراتر برود یا این‌که چیز جدیدتری هم مگر هست که سرگرم‌مان کند جز مثلا سفر به کره‌ی ماه... باز هر روز چیزهای جدیدتری خودشان را به ما معرفی می‌کنند و پای میزهای غذا و جمع‌های خانوادگی می‌نشینند و سرهای‌مان بیش‌تر و بیش‌تر در صفحه‌های گوشی‌های‌مان فرو می‌رود.
حال پدیده‌ی نوظهوری این روزها خودش را وارد گوشی‌های‌مان کرده است، جست‌و‌جو می‌کنیم تا بهترین صدا را برای نمایش به دوستان‌مان انتخاب کنیم، تمرین می‌کنیم، انگار که جایزه‌ای درانتظارمان باشد. قرار است خیلی "خفن" باشیم.

داب

DubSmash پدیده‌ای است که این روزها همه درباره‌اش حرف می‌زنند. قرار است صدای مورد علاقه‌تان را در DubSmash پیدا کنید. و بعد از حتما مدتی تمرین برای حرف زدن به جای هنرپیشه‌های مورد علاقه، یا خواندن به جای خواننده‌هایی که دوست شان دارید حرف بزنید و بخوانید و بازی کنید. حتی می‌توانید فیلتر هم اضافه کنید. تا همین لحظه این اپلیکشن بیش از 75 میلیون بار بارگذاری و استفاده شده است. در هر کجای دنیا که اسمارت فونی موجود باشد یک بازیگر/ دوبلور بالقوه منتظر است تا صدا و تصویر خود را ماندگار کند.
Dubsmash یک اپلیکیشن تصویری پیام‌رسان برای ios و اندروید است که کاربر می‌تواند در آن دیالوگ‌های فیلم‌ها، اجراهای خواننده‌ها یا جمله‌های معروف گوینده‌ها و سلبریتی‌ها را با تصویر خودش اجرا کند و در شبکه‌های اجتماعی‌اش به اشتراک بگذارد. یعنی این بار خودت به جای دون کورلئونه بگویی:" پیش‌نهادی براش دارم که نمی‌تونه ردش کنه" و در پدرخوانده جاودانه شوی.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

FacebookTwitterداغ کن - کلوب دات کام Google BookmarksLinkedinRSS FeedPinterest