اخبار دنیای تبلیغات

برند بكهام

با توجه به تجزيه و تحليل هاي صورت گرفته توسط مدرسه بازاريابي لندن، كل برند بكهام ارزشي معادل 760 ميليون دلار دارد.
سرمايه گذاري خانواده بكهام در حوزه كسب و كار به سه شاخه اصلي شركتي تقسيم مي شود: درآمد ديويد از طريق فوتبال، فعاليت هاي گسترده اعضاي خانواده و كسب و كار ويكتوريا در دنياي مد.
با توجه به درآمدزايي 46 تا 60 ميليون دلاري برند بكهام در طول سال، در پي تحقيقات مدرسه بازاريابي لندن، ارزش آن تقريبا 760 ميليون دلار برآورد شد.
به گفته آنتون دومينيك، مدير ارشد بازاريابي در مدرسه بازاريابي لندن، برند بكهام براي تبليغ همه چيز، از لباس هاي ديزاينر گرفته تا تلويزيون ماهواره اي مورد استفاده قرار گرفته است.
در ادامه يك نكته جالب آن است كه اسم كل خانواده تقريبا به اندازه تك تك اعضاي آن نفوذ و قدرت دارد. براي مثال، رومئو بكهام يك قرارداد بازاريابي بسيار پر سود را با خانه مد Burberry امضا كرد.
علاوه بر اين اسم بكهام در حوزه تبليغات معجزه مي كند. حتي اشاره به اين نام نيز در ارتباط با يك برند، خود خبرساز مي شود.
فقط ذكر نام بكهام در عنوان يك خبر پول ساز نيست بلكه افتتاح فروشگاه بزرگ لباس ويكتوريا در سال گذشته و پاسخ مثبت به شوي او در هفته مد 2015 نيويورك نحوه تغيير موقعيت ويكتوريا از يك ستاره موسيقي پاپ در دهه نود به يك طراح مد با جايگاهي ثابت را نشان مي دهد.
اين گزارش حاكي از آن است كه حتي از زمان بازنشستگي ديويد از دنياي فوتبال حرفه اي تاكنون، ارزش برند بكهام واقعا رشد كرده است.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

FacebookTwitterداغ کن - کلوب دات کام Google BookmarksLinkedinRSS FeedPinterest