اخبار دنیای تبلیغات

اينستاگرام

با توجه به يك تحقيق جديد، اينستاگرام كم كم جاي فيسبوك را مي گيرد. اگر فكر مي كنيد كه اينستاگرام، يكي از محبوب ترين برنامه هاي به اشتراك گذاري عكس فقط جذابيت خاص خود را دارد، بعد از مطالعه نتايج اين تحقيق قطعا نظر خود را تغيير خواهيد داد.
منبع اطلاعاتي L2 و پلتفرم بازاريابي و تجارت بصري Olapic گزارش داده اند كه برندها حالا ديگر با كاهش علاقه خود نسبت به فيسبوك، كم كم به اينستاگرام روي مي آورند. در حالي كه حدودا 3 ميليون نوجوان امريكايي در فاصله بين سال هاي 2014 و 2011 فيسبوك را ترك كرده اند، گروهي مشابه از اينستاگرام به عنوان مهم ترين شبكه اجتماعي نزد خود نام مي برند.
در فيسبوك، برندها بايد براي اقدام به هر گونه تلاش براي مورد توجه قرار گرفتن، پول بپردازند اما در اينستاگرام همه چيز رايگان است. برندها به اينستاگرام به عنوان مكاني عالي براي كشف و برقراري ارتباط با مشتريانشان نگاه مي كنند زيرا طرفداران در اينستاگرام واقعي تر از فيسبوك هستند. طرفداران اينستاگرام 100 درصد واقعی هستند و ميزان فعل و انفعالات نيز بيشتر از فيسبوك است.
بذل توجه بيشتر برندها به اينستاگرام را مي توان از آمار و ارقام دريافتي فهميد. در حالي برندها به طور متوسط هر هفته 9.3 بار اقدام به ارسال پست در اينستاگرام مي كنند كه اين رقم به طرز قابل توجهي بالاتر از 8.8 بار در سال گذشته است. علي رغم اثبات وجود عكس ها به عنوان عامل اصل محبوبيت اينستاگرام (ميزان حذب شدن كاربران به سوي اين شبكه اجتماعي 1.03 درصد است)، فيلم ها با جذابيت 0.79 درصدي چندان از اين آمار عقب نيستند.
بعضي از كاربران اينستاگرام را به خاطر حريم شخصي و هنرمندانه بودن آن دوست دارند اما پرسش واقعي اين است كه برند ها چگونه خود را با حريم شخصي افراد تطبيق خواهند داد؟ آن ها پس از ورود به اينستاگرام بايد محتواي خوب را عرضه كنند يا ضمن تداوم حيات در فيسبوك به سرمايه گذاري در زمينه آگهي هاي تبليغاتي در اينستاگرام نيز بپردازند.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

FacebookTwitterداغ کن - کلوب دات کام Google BookmarksLinkedinRSS FeedPinterest